Fale Radiowe - Thermolifting

Po 25 roku życia z każdym rokiem ilość kolagenu w skórze zmniejsza się o ok. 1%. Oznacza to, że skóra traci swą jędrność I elastyczność, co prowadzi do powstawania zmarszczek oraz obwisłości nie tylko na twarzy, ale I na całym ciele. Dodatkowo działająca na nas grawitacja powoduje opadanie skóry. Do niedawna nie znano rozwiązania na najbardziej rozpowszechniony problem skóry jakim jest jej zwiotczenie. Niechirurgiczny zabieg jakim jest THERMOLIFTING w widoczny sposób przywróci jędrność skóry I wygładzi zmarszczki.

Zasada działania: Thermolifting wykonywany urządzeniem LUNA II to jednolite I stopniowe rozgrzanie promieniowaniem podczerwonym głębokich warstw skóry właściwej. Efekt termiczny zachodzący w dolnych warstwach skóry powoduje podgrzanie I podrażnienie włókien kolagenowych co skutkuje gwałtownym skurczeniem się włókien do ich pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona I ściągnięta, zwiększa się jej napięcie I elastyczność, zmianom ulega również jej struktura, zmarszczki zostają wygładzone. Pod wpływem wysokiej temperatury fibroblasty są stymulowane do produkcji nowych włókien kolagenowych (kolagenogeneza). Dzięki zwiększonej produkcji kolagenu – o ok. 30% uzyskujemy efekt zwiększania gęstości skóry, liftingu. Proces tworzenia kolagenu jest długofalowy I następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy po 3-6 miesiącach do zabiegu. Efekt działania LUNA II Efekt zabiegu zależy do indywidualnych predyspozycji pacjenta, ale również do zastosowanej temperatury. Temperatura jest dostosowywana do indywidualnej wrażliwości pacjenta, stąd ważna podczas zabiegu jest ciągła współpraca osoby wykonującej zabieg z pacjentem. Zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu – podczas emisji podczerwieni i masażowi głowicą. Po zabiegu skóra wygląda naturalnie – tylko w nielicznych przypadkach jest delikatnie zaczerwieniona, co zresztą ustępuje po kilku godzinach.

Efekty działania zabiegu w obszarze twarzy:

  • likwidacja bruzd nosowo – wargowych
  • poprawa owalu twarzy
  • podniesienie opadających policzków
  • likwidacja obwisłości na szyi i dekolcie

Efekty działania zabiegu w obszarze ciała:

  • ujędrnienie skóry ramion
  • ujędrnienie skóry brzucha - doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie
  • ujędrnienie skóry nóg (uda, okolice and kolanami).

Zabieg jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które w bardzo krótkim czasie schudły, dla kobiet z mało jędrnymi brzuszkami, po ciąży oraz dla osób z widocznymi problemami starzenia się skóry. Profilaktycznie jeden zabieg możemy wykonać już po 25 roku życia, gdyż wtedy zaczyna się proces degradacji wytworzonych w trakcie życia włókien. U osób z widocznymi oznakami starzenia skóry wykonuje się 4-8 zabiegów.

Bezpieczeństwo: Istotnym elementem we wszystkich zabiegach jest ich bezpieczeństwo. Przy thermoliftingu specjaliści dają jego stuprocentową gwarancję. Wszystko dlatego, że zabieg nie narusza ani naczyń krwionośnych, ani tkanek, ani nerwów. Nie gra roli fototyp skóry, co oznacza, że nawet z opalenizną bezpiecznie możemy sie mu poddać.

Przeciwwskazania: Przeciwwskazaniem do stosowania fal radiowych jest ciąża, I okres karmienia piersią, otwarte rany, choroby nowotworowe, implanty, przebyty zabieg złotych nici oraz okres dwóch tygodni do zastosowania botoxu i wypełniaczy (restylane itp.)‏, a także terapie lekami światłouczulającymi.