FOTODEPILACJA IPL/RF

Zadaniem IPL/RF jest zniszczenie cebulki włosa bez uszkodzenia skóry. Światło lasera samo wyszukuje cebulki włosów. Bezpieczna dla organizmu wiązka światła przenika w głąb skóry aż do mieszka włosa, w którym pochłaniana jest przez barwnik skóry - melaninę. Światło lasera niszczy jedynie cebulki aktywne będące w fazie wzrostu. Zabiegi należy powtarzać kilkakrotnie w odstępach od 6 tygodni do 6 miesięcy. Z góry nie da się określić ilości koniecznych zabiegów.

Przed zabiegiem

Aby usunąć wszystkie włoski należy wykonać co najmniej 5-8 zabiegów w serii powtarzanej co 4-6 tygodni. Miesiąc przed wizytą nie wolno korzystać z zabiegów złuszczających (peeling, mikrodermabrazja) oraz z kosmetyków z retinolem, kwasami owocowymi i witaminą C.
2 tyg przed zabiegiem nie należy używać kremów do depilacji, nie usuwać włosków woskiem, nie wyrywać pensetą. Dwa dni przed planowanym zabiegiem skóra powinna być ogolona. Włoski mogą mieć maksymalnie 1-2 mm długości. 

Po zabiegu

Skóra poddana depilacji pod żadnym pozorem nie może być wystawiana na działanie słońca lub solarium przez min. 3-4 tygodnie. Należy stosować krem z wysokim filtrem SPF30.

REDUKCJA ZMIAN NACZYNIOWYCH

Działanie IPL na naczynia krwionośne:
Energia świetlna jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na energię cieplną, podnosząc przy tym temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie wystarczającą temp. następuje koagulacja i zniszczenie ściany naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane z organizmu. [...]

LECZENIE TRĄDZIKU

Terapia laserem jest bardzo skuteczna w leczeniu trądziku. Światło lasera powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry i działając na gruczoły łojowe ogranicza produkcję sebum.
Światło lasera ma też właściwości odkażające i obkurczające pory. [...]

FOTOODMŁADZANIE

Wraz z upływem czasu pojawiają się na naszej skórze widoczne oznaki starzenia. Pod wpływem działania wiatru, mrozu a przede wszystkim słońca powstają nowe piegi, plamy barwnikowe, rozszerzone/popękane naczynia. Pojawia się rumień i drobne zmarszczki, skóra traci swoja naturalną sprężystość. Fotoodmładzanie jest jedynym zabiegiem, który w sposób kompleksowy w znacznym stopniu redukuje lub całkowicie usuwa te problemy. [...]

REDUKCJA PRZEBARWIEń

IPL jest nowoczesną metodą na leczenie zaburzeń wybarwienia skóry. Światło IPL usuwa piegi, plamy posłoneczne i soczewicowate, leczy plamy potrądzikowe, wątrobowe, a także przebarwienia w wyniku zażywania leków fotouczulających. Zabiegi usuwające przebarwienia zaleca się także w przypadku pojawienia się ostudy, a nawet przebarwień  powstałych po zapaleniu tkanek. Bezpośrednio po zabiegu przebarwienie staje się ciemniejsze, by następnie ulec złuszczeniu i zanikowi. Najlepsze rezultaty można uzyskać po przeprowadzeniu od 2 do 5 zabiegów w odstępach co 3-6 tygodni. [...]